Please follow and like us:
Pin Share

W dzisiejszych czasach znajomość języków jest zdecydowanie niezbędna. Nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Jeśli jednak masz gorsze chwile i potrzebujesz zastrzyku motywacji oto kilka argumentów, które z pewnością cię przekonają.

DOSTĘP DO INFORMACJI

W dobie smartfonów, tabletów, laptopów i komputerów osobistych mamy łatwy dostęp do danych. W Internecie można dziś znaleźć niemal każdą potrzebną nam informację. Łatwo jednak zauważyć, iż zdecydowanie łatwiej to zrobić gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło w języku angielskim. Ponadto dostęp do filmów, muzyki, zdjęć jest znacznie większy i łatwiejszy.

KONTAKTY Z OBCOKRAJOWCAMI

Mamy również wiele możliwości kontaktu z ludźmi z innych krajów. Jednak aby nawiązywać takie znajomości potrzebna jest nam umiejętność posługiwania się językiem obcym, głównie językiem angielskim. Komunikować możemy się na wiele sposobów np. pisząc e-maila, komentować bloga, czy rozmawiać w czasie rzeczywistym na czacie, przez WhatsApp lub Skype.

KARIERA ZAWODOWA

Inną korzyścią z posługiwania się językami obcymi jest również szerszy wachlarz ofert pracy zarówno w kraju jak i zagranicą. Co więcej, pracownicy znający bardzo dobrze co najmniej jeden język obcy zarabiają więcej niż ci, którzy nie znają żadnego języka w co najmniej komunikatywnym stopniu.

Dlaczego warto uczyć się języków - Sketchnote
PODRÓŻE ZAGRANICZNE

Jeśli lubisz podróżować to umiejętność porozumiewania się w innym języku będzie na pewno pomocna, będziesz czuł się pewniej i więcej krajów stoi przed tobą otworem. Możesz zaplanować podroż do innych krajów i poznać kulturę ich obywateli, czy też podziwiać piękne miejsca. W internecie znajdziemy wiele stron WWW (np. Dawid A&D), które mogą nas zainspirować do planowania podróży, a przy okazji nauki języków obcych.

ROZWÓJ MÓZGU

Nauka języków obcych wpływa również na rozwój odpowiednich obszarów naszych mózgów, dzięki czemu nie tylko potrafimy porozumiewać się z obcokrajowcami, ale także przyswajamy łatwiej inne informacje, jesteśmy bardziej kreatywni i elastyczniej podchodzimy do rozwiązywania problemów i łatwiej sobie z nimi radzimy.

OCHRONA PRZED NIEKTÓRYMI CHOROBAMI

Ucząc się języka obcego zmniejszamy prawdopodobieństwo zachorowania na choroby układu nerwowego takich jak np. Alzheimer. Nauka języków obcych chroni przed demencją starczą i potrafi opóźnić rozwój tej choroby nawet o 5 lat.

Jeśli przychodzą Wam do głowy jakieś inne powody do nauki języka, to zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.